Formare continua Designer pagini WEB

In atenția directorului unității de învățământ si a responsabilului cu dezvoltarea profesionala !


Buna ziua,

Vineri,  17 octombrie 2014, de la ora 15.00, incep activitatile de formare din cadrul programului avizat "Designer pagini WEB", ptr. o grupa – (vezi tabelul de mai jos).

Cursurile se vor desfasura la Colegiul Tehnic „Alesandru Papiu Ilarian” Zalau (cladirea D – Laboratorul de informatica Nr. 1).

Persoanele inscrise la curs trebuie sa aduca la prima intalnire cu formatorul, urmatoarele documente:
1. formularul de inscriere completat (anexa 1 - din atasament);
2. o adeverinta de incadrare de la unitatea scolara (anexa 2 - din atasament).
3. copie după CI/BI;
4. copie dupa certificatul de naştere;
5. copie dupa certificatul de casatorie (daca e cazul);
6. copie după actul de studii (bacalaureat, licenta) cu specialitatea solicitantului;

Registrul unic de evidenţă a cursanţilor (înscrişi în luna aprilie 2014)

1.        DOBAI MARINELA Școala Gimnazială Gîlgău Almaşului
2.        BURDE LAURA Școala Gimnazială Gîlgău Almaşului
3.        STEGEREAN IOANA ELISABETA Școala Gimnazială Gîlgău Almaşului
4.        CHENDE VALENTINA LORENA Școala Gimnazială Gîlgău Almaşului
5.        GORON ANCA FLORINA Școala Gimnazială Gîlgău Almaşului
6.       NOJE DANIELA MARIANA Școala Gimnazială Gîlgău Almaşului
7.       FALAUS MONICA IOANA Școala Gimnazială Nr. 1 Bălan
8.        ORTELECAN DOINA Școala Gimnazială Gîlgău Almaşului
9.        CUCEVAN LILIANA MINODORA Liceul Ortodox „Sf. Nicolae” Zalau
10.        PERNEŞ VIORICA Şcoala Gimnazială “Vasile Breban” Crişeni, Structura Gîrceiu
11.        MIKE NOEMI Şcoala Gimnazială “Vasile Breban” Crişeni, Structura Gîrceiu
12.        CHENDE MARIA AURICA Scoala Gimnaziala “Vasile Breban” Criseni
13.        PETREUS ALEXANDRA Școala Gimnazială Nr. 1 Aghires
14.        TAMBA ANCA IRINA Școala Gimnazială Nr. 1 Horoatu Crasnei
15.        COVACI SILVIA MARTA Liceul Tehnologic ”Octavian Goga”; Şcoala Postliceală Sanitară
16.        PASCA IOANA-LOREDANA Școala Gimnazială Nr. 1 Ip
17.        ROGOZ GABRIELA ANAMARIA Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alunis, Structura Benesat
18.        PĂŞCUŢĂ ROXANA DIANA Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alunis
19.        HARE DORADA GEORGIA Școala Gimnazială Nr. 1 Someş Odorhei
20.        DRULE NICOLAE VASILE Școala Gimnazială Nr. 1 Someş Odorhei
21.        UNGUR IOANA ANA Școala Gimnazială Nr. 1 Someş Odorhei
22.        SZABÓ LAJOS OTELLÓ Școala Gimnazială ”Szikszai Lajos” Șamșud
23.        DENES IRINA Școala Gimnazială Nr. 1 Vîrşolţ
24.        BALINT ELENA-ZORICA Școala Gimnazială Nr. 1 Vîrşolţ

 

Va multumesc pentru colaborare!

Responsabil curs,
prof. metodist - Alexandru Muresan

Formare continua Management educational

In atentia directorului si a responsabilului cu formarea continua!


Va aducem la cunostinta faptul ca miercuri, 15.10.2014, ora 15.00, incep activitatile de formare pentru cadrele didactice inscrise la Management educational, program acreditat, cu 60 de credite profesionale transferabile (vezi tabelelele de mai jos).
Locatia de formare este  Casa Corpului Didactic Salaj (sala mare - etaj 1).
Detalii cu privire la organizarea activitatilor de formare si de evaluare, modalitatea de plata, vor fi prezentate la prima intalnire.
Fiecare dintre cadrele didactice inscrise la acest curs trebuie sa aduca (obligatoriu), urmatoarele documente:

1. Copie C.I. sau B.I.;
2. Copie certificat de nastere;
3. Copie certificat de casatorie (acolo unde este necesar, in cazul doamnelor);
4. Copie diploma licenta;
5. Adeverinta eliberata de catre unitatea de invatamant din care sa rezulte functia si specialitatea (conform diplomei de licenta). Va rugam ca in adeverinta sa apara date exacte, scrise cu diacritice, precum si antetul scolii.

Nota: - prezenta la aceasta intalnire este obligatorie si confirma inscrierea la curs!!!

GRUPA 10

1.       BARA ALEXANDRU Liceul Tehnologic „Gheorghe Pop de Băseşti” Cehu Silvaniei
2.        BÂRSAN ADRIANA FLORINA Şcoala Gimnazială „Simion Bărnuţiu” Bocşa
3.        BEJAN SORINA DINA Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Zalău
4.        BORZ CRISTINA Grădiniţa cu PP “Căsuţa cu povesti” Zalău
5.        BORZ VIRGINEL Liceul Tehnologic „Octavian Goga” Jibou
6.        BREAZDAU ANA-VIOLETA Şcoala Gimnazială „Horea” Şimleu Silvaniei
7.        BRISCAN COSMINA Grădiniţa cu PP „Căsuţa cu poveşti” Zalău
8.        CĂŢĂNAŞ SORINA VICTORIA Grădiniţa Cu P.P. Prichindel Jibou
9.        CHESĂUAN VIORELA-GABRIELA C.Ş.E.I. Şimleu Silvaniei
10.        COSTE ANCA Liceul Pedagogic „Gheorghe Şincai” Zalău
11.       COVACIU SABIN Şcoala Gimnazială Nr.1 Românaşi
12.        CRĂCIUNAŞ CORINA Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Zalău
13.        DEAC NICULINA Liceul Tehnologic Nr. 1 Sărmăşag
14.        FAUR DORIAN HORAŢIU Clubul Sportiv Şcolar Zalău
15.        GORGAN FLORINA-MIHAELA Şcoala Gimnazială Nr.1 Românaşi
16.       ILIEŞ SIMONA Şcoala Postliceală Sanitară „Christiana” Zalău
17.        KATONA KLEOPATRA - KRISZTINA Colegiul Naţional „Silvania” Zalău
18.       KOVÁCS NICOLETA Liceul Reformat ”Wesselényi” Zalău
19.       LAZĂR LOREDANA Liceul Tehnologic „Voievodul Gelu”, Zalău
20.        MARIN RODICA Grădiniţa Cu P.N. Nr. 7 Zalău
21.        MATEIU CĂLIN ANDREI Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Hida
22.        MAXIM ALINA MONICA Grădiniţa Cu P.P. Nr.1 Zalău
23.        MOLDOVAN VALENTINA Şcoala Gimnazială „Silvania”
24.        MUREŞAN CRISTINA ANGELICA Liceul Teoretic „Ion Agârbiceanu” Jibou
25.        NAGY MARIA Şcoala Gimnazială Nr. 1 Carastelec
26.        NEAGA FLAVIU Clubul Copiilor Şimleu Silvaniei
27.        NEAGOTĂ VICTORIA Liceul Teoretic „Ion Agârbiceanu” Jibou

GRUPA 11

1.        NOSAL MARIANA-NICOLETA Colegiul Tehnic„ Iuliu Maniu” Şimleu Silvaniei
2.        OLAR GABRIELA Colegiul Naţional „Silvania” Zalău
3.        ONUŢE DAN IOAN Clubul Sportiv Şcolar Zalău
4.        OPRIS BOGDAN - DUMITRU Şcoala Gimnaziala „Avram Iancu” Halmăşd
5.        OPRIS MARIANA Şc. Gimnazială Nr. 1 Buciumi
6.        PETREAN ANCUTA CECILIA Grădiniţa Petrindu
7.        POCOL JANETA LEONTINA Şcoala Gimnazială” Iuliu Maniu „  Zalău
8.        POP ALINA-IOANA Şcoala Gimnazială Nr.1 Românaşi
9.        POP CĂLIN ADRIAN Clubul Sportiv Şcolar Zalău
10.        POP N. CAMELIA-FLORICA Şcoala Gimnazială „Silvania”
11.        POP MAGDALENA Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Zalău
12.        POP NICOLAE Şcoala Gimnaziala Nr. 1 Aghireş
13.        RUS DANA Liceul Tehnologic „Mihai Viteazul” Zalău
14.        RUS RADU ANDREI Clubul Sportiv Şcolar Zalău
15.        SELING POP RODICA Liceul de Arta ,,Ioan Sima"
16.        SZABO ADEL-EMESE Şcoala Gimnazială Nr.1 Carastelec
17.        SZARVADI KATALIN Şcoala Gimnazială Nr.1 Deja
18.        ŞUT ADRIANA OTILIA Şcoala Gimnazială „Simion Bărnuţiu” Zalău
19.        TALOŞ ADELA Şcoala Gimnazială „Iuliu Maniu „  Zalău
20.        TALOŞ DIANA Şcoala Gimnazială „Iuliu Maniu „ Zalău
21.        TIMOC RUSANDRA MIHAELA CSEI Şimleu Silvaniei – Structura Speranţa Zalău
22.        TRĂNIŞAN MIREL DĂNUŢ Şcoala Gimnazială Nr. 1 Hereclean
23.        TUDUCE IOANA MARIA Colegiul Naţional „Silvania” Zalău
24.        TUŞER GABRIELA - IOANA Şcoala Gimnazialã Nr.1 Chieşd
25.        ŢOLAŞ ALINA Şcoala Gimnazială nr.1 Lozna
26.        URS MIHAELA LIA Şcoala Gimnazială „Simion Bărnuţiu” Zalău
27.        VARGA-IMRE ŞTEFAN Şcoala Gimnazială Nr.1 Jebucu

Va multumim pentru colaborare!

Director CCD Salaj,
prof. Corina Fort

Revista Scoala Noastra - numar aniversar

În atenţia tuturor  cadrelor didactice din judeţ,

Revista Şcoala Noastră sărbătoreşte în acest an 90 de ani de la prima apariţie. Ca atare, în perioada 20 septembrie - 20 octombrie 2014, la redacţia revistei Şcoala Noastră se primesc articole de specialitate sau care reflectă preocupările dumneavoastră literare (pentru rubricile Management educaţional, Educaţie. Învăţământ, Pagini de istorie, Portrete, Biblioteca ieri şi azi, Repere geografice, Literatură, Cultură şi artă etc.). Pe lângă rubricile menţionate deja, numărul 15-16/2014 va conţine şi rubrica Aniversare, special dedicată acestui eveniment şi pentru care vă rugăm în mod deosebit să ne trimiteţi articole (impresii, aprecieri, pro memoria etc.). Materialele destinate publicării se vor trimite pe adresa redacţiei, Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza , în format standard A4, font Times New Roman sau Garamond, cu caractere diacritice, la un rând, size 12, titlu 12 bold cu majuscule, având în medie 3-4 pagini. Este strict necesară menţionarea surselor de informaţie consultate (în bibliografie sau note de subsol), precum şi respectarea normelor de tehnoredactare precizate. Responsabilitatea pentru conţinutul articolelor, pentru formulări şi calitatea traducerilor (acolo unde este cazul) revine în întregime autorilor.

Colectivul redacţional

Cercul literar al cadrelor didactice - mai

În atenţia cadrelor didactice,

Vă invităm marţi, 13 mai 2014, la întâlnirea membrilor cercului literar al cadrelor didactice, care va avea loc în sala de şedinţe a ISJ, începând cu ora 16.00.

Tema acestei întâlniri este Cultură şi spiritualitate. Invitat: prof. Denisa Maria Tout, Şcoala Gimnazială "Szikszai Lajos" Şamşud. Prezentare portret de autor: prof. Marcel Lucaciu, inspector şcolar Limba şi literatura română, ISJ Sălaj.

Moderator: Mirela Costruţ

Vă aşteptăm!

Incepe cursul de formare Designer pagini WEB

In atenția directorului unității de învățământ si a responsabilului cu formarea continuă !


Buna ziua,

Joi,  08 mai 2014, de la ora 16.00, incep activitatile de formare din cadrul programului avizat "Designer pagini WEB", ptr. o grupa.

Registrul unic de evidenţă a cursanţilor:

1.        BULGAREAN  GHEORGHE-VASILE COLEGIUL NAŢIONAL „SILVANIA” - ZALĂU
2.        MORAR  FLORIN COLEGIUL NAŢIONAL „SILVANIA” - ZALĂU
3.        SZABÓ KATALIN COLEGIUL NAŢIONAL „SILVANIA” - ZALĂU
4.        CIRŢI  RALUCA-CRISTINA COLEGIUL NATIONAL "SILVANIA" ZALAU
5.        ROSU NICULINA LICEUL TEHNOLOGIC”VOIEVODUL GELU” ZALAU
6.        LAZĂR LOREDANA LICEUL TEHNOLOGIC”VOIEVODUL GELU” ZALAU
7.        NEGRU EMILIA GHEORGHINA GRĂDINIŢA CU PROGRAM  PRELUNGIT  ”ION CREANGĂ”  ZALĂU
8.        MAJOR KATALIN GRĂDINIŢA CU PROGRAM  PRELUNGIT  ”ION CREANGĂ”  ZALĂU
9.        DURUŞ MARIANA OCTAVIA GRĂDINIŢA CU PROGRAM  PRELUNGIT  ”ION CREANGĂ”  ZALĂU
10.        ARDELEAN  ELENA LICEUL DE ARTĂ ”IOAN SIMA” ZALĂU
11.        CONSTANTIN IOANA MINODORA LICEUL DE ARTĂ ”IOAN SIMA” ZALĂU
12.        POP DORINA MARIA LICEUL DE ARTĂ ”IOAN SIMA” ZALĂU
13.        SIMON  IOSIF LICEUL TEHNOLOGIC „CSEREY-GOGA” CRASNA
14.        BOGYA KRISZTINA LICEUL TEHNOLOGIC „CSEREY-GOGA” CRASNA
15.        BOROS ERIKA LICEUL TEHNOLOGIC „CSEREY-GOGA” CRASNA
16.        ERDŐDI ANDREA LICEUL TEHNOLOGIC „CSEREY-GOGA” CRASNA
17.        SZALAI ERZSÉBET-ILDIKÓ ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,,SIMION BĂRNUŢIU’’ ZALĂU
18.        SACOTA LUMINITA ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,,SIMION BĂRNUŢIU’’ ZALĂU
19.        MELEG MARIANA-NICOLETA ŞCOALA  GIMNAZIALĂ  „MIHAI EMINESCU” ZALĂU
20.        POP ANAMARIA MIHAELA SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI EMINESCU’’ ZALAU
21.        BABOS IOANA AURELIA ŞCOALA  GIMNAZIALĂ  „GHEORGHE LAZĂR” ZALĂU
22.        DARÓCZI ADELA - ELENA ŞCOALA GIMNAZIALĂ “LUCIAN BLAGA” JIBOU
23.        KOVACS  IRINA-ELISABETA LICEUL REFORMAT ”WESSELENYI” ZALĂU
24.        SĂRĂCUŢ-COMĂNESCU TEODOR LICEUL TEORETIC ”GHEORGHE ŞINCAI” ZALĂU
25.        JURCĂ ILDIANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU”  ZALĂU
26.        SOUCA VALENTINA-LUCIA GRĂDINIŢA CU PROGRAM  PRELUNGIT  NR. 10 ZALĂU
27.        DAN AURICA GRĂDINIŢA CU PROGRAM  PRELUNGIT  NR. 8 ZALĂU

Cursurile se vor desfasura la Colegiul Tehnic „Alesandru Papiu Ilarian” Zalau (cladirea DLaboratorul de informatica Nr. 1).

Orarul orientativ de desfasurare a cursurilor (Calendarul activitatilor):

08.05.2014    17.30 - 21.30    Modul I:  Reţele de calculatoare şi Internet   
09.05.2014   14.00 - 20.00   Modul I:  Reţele de calculatoare şi Internet (2 ore) si Modul II:  Tehnologia realizării site-urilor WEB (4 ore)    
10.05.2014    09.00 - 17.00    Modul II:  Tehnologia realizării site-urilor WEB  
08.05.2014    17.30 - 21.30    Modul II:  Tehnologia realizării site-urilor WEB   
08.05.2014    14.00 - 20.00    Modul II:  Tehnologia realizării site-urilor WEB   
08.05.2014    09.00 - 17.00  Modul II:  Tehnologia realizării site-urilor WEB (2 ore) si Modul III:  Ameliorarea vizibilităţii site-urilor şi publicarea lor pe un server (6 ore)

TOTAL ORE:    36

Persoanele inscrise la curs, trebuie sa aduca, la prima intalnire cu formatorul, urmatoarele documente:
1. formularul de inscriere completat (anexa 1 - din atasament);
2. o adeverinta de incadrare de la unitatea scolara (anexa 2 - din atasament).
3. copie după CI/BI;
4. copie dupa certificatul de naştere;
5. copie dupa certificatul de casatorie (daca este cazul);
6. copie după actul de studii (bacalaureat, licenta) cu specialitatea solicitantului;

Va multumesc pentru colaborare!

Responsabil curs,
prof. metodist - Alexandru Muresan

Pagina 10 din 23

10

Relatii cu publicul

Program audienţe director:

  • prof. Corina Emilia Forţ
    • Marţi: 15.00-17.00
    • Joi: 13.00-15.00

Program consultanţă profesori metodişti:

  • prof. Sanda Bulgărean
    • Luni: 14.00-16.00
    • Miercuri: 14.00-16.00
  • prof. Alexandru Mureşan
    • Miercuri: 13.00-15.00
    • Joi: 14.00-16.00
  • prof. Corina Bumbaş
    • Marţi: 14.00-16.00
    • Vineri: 12.00-14.00

Program relaţii cu publicul bibliotecă:

  • Bibliotecar: Rodica Turc
    • Luni: 12.00-16.30
    • Miercuri: 12.00-16.30
    • Vineri: 12.00-14.00

Galerie foto-video

Cine e online?

Avem 13 vizitatori online

Cauta ...